Image Alt

Treningi EMS - Zduńska Wola, Sieradz

Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Pozwala utrzymać ładną sylwetkę, ale przede wszystkim korzystnie wpływa na samopoczucie. Już kilka minut ćwiczeń dziennie pozwala poprawić kondycję, a ich regularne wykonywanie utrzymuje ją na odpowiednim poziomie.

Szybkie tempo życia – praca, rodzina, codzienne obowiązki sprawiają, że wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej na rzecz biernego odpoczynku, a to duży błąd. Rozwój technologii oraz samej branży fitness sprawił, że możemy ćwiczyć bez wychodzenia z domu; nie tracąc czasu stojąc w korkach czy w kolejce na siłownie. Należy jednak pamiętać, żeby takie ćwiczenia wykonywać pod nadzorem trenera, który będzie weryfikował, czy są one realizowane prawidłowo.

TRENING EMS – NA CZYM POLEGA? EFEKTY ELEKTROSTYMULACJI MIĘŚNIOWEJ

Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) jest to trening, który polega na wykonywaniu ćwiczeń w połączeniu z elektrostymulacją mięśni. Zakładamy specjalnie zaprojektowaną kamizelkę  oraz opaski na uda i ramiona, z elektrodami na wszystkich największych grupach mięśniowych. Impuls elektryczny pomaga nam zintensifikować nasz trening, 20 minut w zupełności wystarczy, aby przeprowadzić naprawdę dobry trening. Taki trening każdorazowo powinien być przeprowadzany w obecności wykwalifikowanego trenera.

Najprościej mówiąc jest to elektrostymulacja mięśni, która jest możliwa, dzięki specjalnej kamizelce, którą osoba ćwicząca zakłada przed treningiem. Znajdujące się w niej elektrody ułatwiają przesyłanie impulsów do mięśni, a co za tym idzie, mogą przyspieszać spalanie. Impulsy te mają różne częstotliwości, tak aby były dopasowane do znajdujących się w mięśniach neuronów.

Piękna sylwetka to marzenie wielu osób, jednak jej uzyskanie wymaga czasu oraz chęci. Mimo tego, że dzięki elektrostymulacji EMS można spalić dużo kalorii w krótkim okresie czasu, sam efekt w dużej mierze zależy od danej osoby. Wpływ na niego ma przede wszystkim systematyczność, ale także zdrowe odżywianie i ogólna aktywność fizyczna – wtedy efekty będą najlepsze.

WPŁYW ELEKTROSTYMULACJI MIĘŚNIOWEJ (EMS) NA MASĘ MIĘŚNIOWĄ

Dbanie o zdrowie wiąże się nie tylko z prawidłowym odżywianiem, ale również z aktywnością fizyczną, która jest bardzo ważna, jednak przez wiele osób lekceważona. Jednocześnie osoby z dużą nadwagą lub po kontuzjach bardzo często mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego treningu. Jednak, dzięki powstającym innowacyjnym formom aktywności, nie muszą z nich rezygnować.

To ćwiczenia, wykonywane pod nadzorem trenera, do ich realizacji niezbędne jest założenie specjalnej kamizelki wyposażonej w elektrody, a także opasek, które umieszcza się na udach oraz ramionach. Czas trwania treningu wynosi około 20-30 minut, warto jednak zauważyć, że dzięki elektrodom angażuje on nawet 80% mięśni, jednocześnie nie obciążając stawów.

umów się na trening wprowadzający!

Pierwszy trening jest bezpłatny, na spotkaniu zawsze przeprowadzana jest konsultacja, na której omawiane są wszystkie aspekty zdrowotne. Na takiej konsultacji wykluczamy wszystkie prawdopodobne przeciwskazania i ustalamy wspólnie obrany cel. Następnie przystępujemy do treningu wprowadzającego. 

Trening trwa do 20 minut i zastępuje 3 godziny pracy na siłowni

Ile powinien trwać trening EMS?

Trening EMS nie powinien być zbyt długi, aby nie przeforsować naszego organizmu. 20 minut w zupełności wystarczy, aby zrobić naprawde dobry trening!

Dla kogo jest EMS?

W szczególności dla osób, które, chcą zadbać o swoje zdrowie i swoją sylwetkę, w jak najkrótszym czasie

Ile moge spalić podczas jednej sesji EMS ?

Trening EMS może być bardzo wymagający. Poprzez jednoczesną stymulację wszystkich grup mięśniowych możesz spalić aż 1000 kcal

Czy trening EMS jest dla mnie bezpieczny?

Trening EMS nie obciąża naszego układu mięśniowo-szkieletowego, a poprzez aktywizację najgłębszych mięśni możemy pozbyć się przewlekłych bóli.

Przekonaj się sam, zadzwoń i umów się na trening wprowadzający! Przekonaj się sam, zadzwoń i umów się na trening wprowadzający!

Comments

 • Anna Hogan

  Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae inventore.

  2019-06-24
  • Anthony Bridges

   Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione.

   2019-06-24

Sorry, the comment form is closed at this time.

Zamknij

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Pellentesque vitae nunc ut
dolor sagittis euismod eget sit amet erat.
Mauris porta. Lorem ipsum dolor.

Working hours

Monday – Friday:
07:00 – 21:00

Saturday:
07:00 – 16:00

Sunday Closed

Our socials
About