Wpływ elektrostymulacji mięśniowej (EMS) na masę mięśniową

Wpływ elektrostymulacji mięśniowej(EMS) na masę mięśniową

Dbanie o zdrowie wiąże się nie tylko z prawidłowym odżywianiem, ale również z aktywnością fizyczną, która jest bardzo ważna, jednak przez wiele osób lekceważona. Jednocześnie osoby z dużą nadwagą lub po kontuzjach bardzo często mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o rodzaj wykonywanego treningu. Jednak, dzięki powstającym innowacyjnym formom aktywności, nie muszą z nich rezygnować.

EMS – elektrostymulacja mięśniowa

To ćwiczenia, wykonywane pod nadzorem trenera, do ich realizacji niezbędne jest założenie specjalnej kamizelki wyposażonej w elektrody, a także opasek, które umieszcza się na udach oraz ramionach. Czas trwania treningu wynosi około 20-30 minut, warto jednak zauważyć, że dzięki elektrodom angażuje on nawet 80% mięśni, jednocześnie nie obciążając stawów.

Wpływ EMS na masę mięśniową

Tym co wyróżnia EMS na tle zwykłych ćwiczeń wykonywanych na siłowni lub w domu, jest przede wszystkim to, że przeprowadza się go pod nadzorem trenera. O jego efektywności może świadczyć liczba jednorazowo zaangażowanych mięśni, należy jednak pamiętać, że ćwiczenia tego typu to nowość, która dopiero jest testowana. Czynnikiem, który może pozytywnie wpływać na efektywność jest również precyzyjne dopasowanie rodzaju ćwiczeń do kondycji i masy ciała danej osoby. Jest to możliwe, dzięki konsultacji z trenerem personalnym przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Mimo tego, że sam trening EMS może być skuteczny, należy pamiętać również o wprowadzeniu do swojej diety zdrowego żywienia. Spróbuj wyeliminować przetworzoną żywność, a także zmniejszyć do minimum liczbę spożywanych słodyczy. Bardzo ważne jest też picie dużej ilości wody.

Trening EMS, a wygląd sylwetki

Bazując na wynikach badań można wskazać, że trening wykorzystujący stymulację mięśni wykonywany regularnie może w odpowiednim czasie zmniejszyć ilość tłuszczu całkowitego, a także pomóc w modelowaniu sylwetki. Należy jednak pamiętać, że jego realizacja zawsze musi odbywać się pod okiem specjalisty, który pomoże prawidłowo założyć specjalną kamizelkę, a także pokaże, jak wykonywać ćwiczenia.

Masz jakieś pytania?
Umów się na trening