Powrót do ćwiczeń po ciąży – trening EMS

Aktywność fizyczna to podstawa, jeśli chcemy utrzymać dobrą formę i cieszyć się smukłą sylwetką. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na mocny trening, o ograniczeniach powinny pamiętać osoby mające różnego rodzaju schorzenia, urazy, ale także kobiety wracające do sprawności po ciąży. Ciało kobiety przez 9 wspaniałych miesięcy nieustannie się zmienia, dlatego też potrzebuje sporo czasu, aby wrócić do dawnego kształtu. Po porodzie należy dać sobie czas na regenerację, a następnie skonsultować powrót do ćwiczeń z lekarzem.

Trening EMS dla kobiet po ciąży

To dobra alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń, która pozwala stopniowo pracować nad poprawą formy. Jeśli nie ma żadnych medycznych przeciwwskazań możesz zacząć ćwiczyć od razu po uzyskaniu zgody od lekarza prowadzącego. Pierwszy trening poprzedzony jest zazwyczaj rozmową z trenerem, który zapozna się z Twoim stanem zdrowia, kondycją, a także pozna Twoje cele. W przypadku młodych mam ćwiczenia najczęściej skupiają się na wzmocnieniu mięśni brzucha oraz dna miednicy, dopiero w kolejnych etapach kierowany jest na spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Czym różni się EMS od tradycyjnych ćwiczeń?

Przede wszystkim tym, że jest dużo krótszy i bardziej efektywny. Zawsze przeprowadzany jest pod nadzorem specjalisty, który pomaga prawidłowo założyć kamizelkę oraz opaski z elektrodami. To właśnie one pozwalają zwiększyć intensywność wykonywanych ćwiczeń. Ćwiczenia trwają zazwyczaj około 25-30 minut i angażują nawet 90% mięśni, co wpływa na jeszcze większą liczbę spalonych kalorii. Natomiast ich efekty możesz zobaczyć już po około 3-4 spotkaniach.

EMS – komfortowe rozwiązanie dla kobiet po ciąży

Kobiety po ciąży mają wiele obowiązków, całodobowa opieka nad niemowlakiem, nieprzespane noce, a często także zajmowanie się drugim dzieckiem. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ciężko jest znaleźć czas na to, aby pojechać na siłownię. Na szczęście, również na to jest sposób! Coraz więcej firm świadczy usługi dojazdu do Klienta, dzięki czemu trening EMS możesz wykonać bez wychodzenia z domu. To ogromne udogodnienie dla młodych mam, które sen malucha mogą wykorzystać na ćwiczenia.

Masz jakieś pytania?
Umów się na trening