Nowa siła w plecach

Ćwiczenia wzmacniające ciało i plecy

Ból kręgosłupa dotyka wielu z nas i najczęściej jest wynikiem siedzącego trybu życia, wielu godzin spędzonych przed komputerem, ale także niewłaściwej postawy oraz stresu. Wiele osób zaniedbuje swoje plecy, nie wykonuje odpowiednich ćwiczeń i naraża je na przeciążenia. Czynniki te najczęściej wywołują ból i utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie ćwiczeń i odpowiednia profilaktyka.

EMS – Nowa siła w plecach

Elektrostymulacja mięśni to metoda, która wykorzystywana jest przez fizjoterapeutów, ale także przez trenerów fitness. Trening EMS, różni się od tradycyjnego przede wszystkim tym, że jest on o wiele bardziej wydajny, angażuje 90% mięśni, a jednocześnie nie obciąża stawów. Wykonywany jest zawsze pod nadzorem trenera personalnego, który kontroluje, czy ćwiczenia są realizowane prawidłowo.

Jak wygląda taki trening na plecy?

Ćwiczenia EMS wykorzystują elektrody, które parami mocowane są do poszczególnych mięśni, podczas ćwiczeń wysyłane są impulsy, które, dzięki elektrodom stymulują poszczególne mięśnie oraz te znajdujące się zarówno pod, jak i nad nimi. Takie działanie nie jest możliwe w przypadku zwykłego treningu. Warto również zauważyć, że EMS w odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń trwa o wiele krócej (około 20 minut) i nie należy wykonywać go częściej niż raz w tygodniu.

Trening EMS realizowany regularnie może skutecznie odciążać plecy, a także wzmacniać muskulaturę ciała. Oba te czynniki sprawiają, że kręgosłup staje się silniejszy i zyskuje równowagę mięśniową.

EMS z dojazdem do Klienta

Doskonale wiemy, że wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej, ponieważ nie ma na nią czasu lub po prostu nie chce tracić go na dojazdy. W związku z tym, chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Klientów oferujemy treningi z dojazdem do domu. Nie musisz mieć specjalistycznego sprzętu, wszystko przywieziemy ze sobą. Wystarczy, że umówisz się z nami na konkretną godzinę i wygospodarujesz w mieszkaniu kawałek wolnego miejsca (około 4-5 m2). Dotrzemy pod wskazany adres i przeprowadzimy trening EMS, wszystko oczywiście po drobnym wprowadzeniu i objaśnieniu działania sprzętów.

Masz jakieś pytania?
Umów się na trening