Czym jest trening EMS ?

Czym jest trening EMS ?

Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) jest to trening, który polega na wykonywaniu ćwiczeń w połączeniu z elektrostymulacją mięśni. Zakładamy specjalnie zaprojektowaną kamizelkę  oraz opaski na uda i ramiona, z elektrodami na wszystkich największych grupach mięśniowych. Impuls elektryczny pomaga nam zintensifikować nasz trening, przez 25 minut w zupełności wystarczy, aby przeprowadzić naprawdę dobry trening. Taki trening każdorazowo powinien być przeprowadzany w obecności wykwalifikowanego trenera.

Dzięki elektrodom umieszczonym na kombinezonie jesteśmy w stanie wywierać napięcie mięśniowe na wybranych partiach mięśniowych. Podczas treningu EMS mięśnie wykonują taką samą pracę jak podczas normalnego treningu, z takim wyjątkiem, że na każdej sesji pracują wszystkie partie mięśniowe. 

Na pierwszym spotkaniu zawsze przeprowadzana jest konsultacja, na której omawiane są wszystkie aspekty zdrowotne. Na takiej konsultacji wykluczamy wszystkie prawdopodobne przeciwskazania i ustalamy wspólnie obrany cel. Następnie przystępujemy do treningu wprowadzającego. 

Impulsy elektryczne mają za zadanie zintensyfikować pracę naszych mięśni. Na każdym treningu pracują wszystkie mięśnie jednocześnie. Dzięki temu trening trwa do 25 minut i zastępuje 3 godziny pracy na siłowni. 

Masz jakieś pytania?
Umów się na trening